Elektromobilność w Białogardzie

Kogeneracja Zachód SA, do której należy elektrociepłownia w Białogardzie, jako partner technologiczny Grupy Lotos dostarcza stacje szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych wzdłuż polskich autostrad. Samodzielnie elektroumobilniamy również polskie miasta, nie tylko te największe…

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiona została nasza kolejna stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Wakacyjna popularność i duży ruch na trasie w kierunku morza zdecydowały o montażu w Białogardzie na terenie naszej elektrociepłowni stacji ładowania pojazdów elektrycznych firmy Ecotap, której jesteśmy oficjalnym partnerem na terenie Polski. Urządzenia tej marki, których zainstalowano już ponad 50.000 sztuk, jako jedyne w Europie posiadają poza certyfikacją CE również potwierdzenie jakości wydane przez Federalny Instytut Metrologii (PTB). To dowód ich najwyższej jakości, bezawaryjności działania i bezpieczeństwa użytkowania.

Stacja ładowania pojazdów elektrycznych zainstalowana w Białogardzie dostępna jest dla wszystkich kierowców, a ładowanie odbywa się samodzielnie przez kierowcę pojazdu – z wykorzystaniem karty RFID lub aplikacji na smartfona w ramach ogólnoeuropejskiego systemu roamingowego, na którego temat więcej informacji (w tym możliwość rejestracji) znaleźć można tutaj. Szczegółowe dane nt. oferowanej usługi dostępne są już w internetowym serwisie PlugShare.

Kogeneracja Zachód SA jako producent ciepła i energii elektrycznej w ramach m.in. działającej w Białogardzie ekologicznej gazowej elektrociepłowni kogeneracyjnej zainteresowany jest rozwojem transportu opartego o pojazdy elektryczne. W tym celu nasze Centrum Badawczo-Rozwojowe analizuje dane dotyczące charakterystyki obciążenia sieci elektrycznej, w którą włączone są stacje ładowanie pojazdów elektrycznych. Uzyskane dane pozwolą na optymalizację procesów produkcji i dostarczania energii z korzyścią dla jej odbiorców.